دسته‌بندی نشده

تفاوت مته گازور و مته گردبر

تفاوت مته گازور و مته گردبر

تفاوت مته گازور و گردبر

در بالا تا حدودی به تعریف مته گردبر و مته گازور پرداختیم. این دو مته کار افراد را سرعت می بخشد و راحت تر می کنند اما با هم تفاوت هایی نیز دارند. به عنوان مثال مته گردبر دقیقا وسط چوب را سوراخ میکند اما مته گازور با ایجاد شیار بر روی چوب میتواند آن را کاربردی کند. مته گردبر در مقایسه با مته گازور به انرژی کمتری نیاز دارد تا بتواند درون چوب را سوراخ کند.

اگر شما قصد دارید تا درون سقف چوبی خود هالوژن و یا لامپ های زیبا قرار دهید می توانید از مته گردبر استفاده کنید. به این طریق با صرف زمان کم و به سهولت می توانید این کار را انجام دهید. از مته گازور بیشتر برای ایجاد سوراخ و جای لولا یا بست ‌های فلزی که روی کار قرار دارند استفاده می شود. همچنین می تواند به راحتی عمل باربرداری بر روی چوب را انجام دهد.

امید است با این مطالب بتوانید اطلاعات مفیدی در زمینه مته گردبر و مته گازور و تفاوت های این دو با هم کسب کنید. همچنین در هنگام خرید با توجه به نیاز خود بتوانید یکی از این ابزارآلات را به درستی خریداری نمایید.

عنوانمته گازورمته گردبر
کاربرد هاایجاد سوراخ گرد اما ته بسته و سطحیایحا سوراخ سطحی و یا در حد نمونه برداری
دریل پیشنهادیدریل ستونیدریل برقی یا ستونی با قدرت بالا
مناسب چوب و موادچوب های نرم و سخت، حساس، روکش دار، MDF و ...چوب های سخت، ساده و غیر حساس و ترجیحا غیر پلاستیک، PVC و ...
سرعت کاری دریلسرعت چرخش متوسطسرعت چرخش بالا
سرعت پیشرویمتوسط و کممتوسط
دقت برشکاریدقت بالا، بدون پرتی و کاملا تمیزدقت متوسط، پرتی و براده نسبتا زیاد
کاربریکارگاه نجاری، کابینت سازی، ساخت مبلمان و اثاثیه چوبی و ...کاربران ماهر و مجرب نجاری، نمونه برداری و ...

مته گردبر

مته گردبر

می توان گفت مته گردبر یک استوانه تو خالی می باشد. این استوانه که لبه های تراش خورده دارد به وسیله ای به نام دریل وصل می شود. این وسیله انواع و مدل های مختلفی دارد که افراد می توانند با توجه به نوع کار خود یکی از این مدل ها را تهیه کرده و استفاده کنند. با این وسیله می توان قطعه کار را دقیق و سریع و بسیار با دقت برش زد. مته گردبر مزایای زیادی دارد. مزایای این وسیله شامل سهولت استفاده، کاهش در زمان و انرژی و انعطاف پذیری بالا می باشد. با این وسیله می توان بسیار دقیق و با دقت سوراخ کاری را انجام داد. با استفاده از این وسیله بسیاری از کار ها آسان شده است و افراد می توانند به راحتی و در کسری از ثانیه بر روی سطوح، سوراخ های مورد نیاز خود را به وجود آورند.

مته گازور

مته گازور

در مطالب بالا در رابطه با مته گردبر صحبت کردیم. حالی می خواهیم تا در رابطه با مته گازور اطلاعاتی به شما ارائه دهیم. برای سوراخ کاری کردن بر روی هر وسیله ای باید از تجهیزات مرتبط با آن بهره برد. به عنوان مثال برای وسایل چوبی از مته گازور استفاده می شود. مته گازور از سایز 15 تا 60 میلیمتر در بازار موجود است و افراد می توانند هر کدام از این سایز ها را بنا به خواست و نیاز خود تهیه کنند. این وسایل و تجهیزات سبب شده اند که کار افراد راحت تر و تمیز تر انجام شود. از مته گازور بیشتر برای ایجاد حفره‌های دقیق با انتهای پخ استفاده می شود. به این صورت می توان یک ورودی برش خورده تمیز ایجاد کرد و نمای کار را نیز بسیار زیبا و تمیز در آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *