دسته‌بندی نشده

معرفی انواع سوهان

معرفی انواع سوهان و کاربرد آنها

انواع سوهان

به طور کلی سوهان ها از ابزار آلات مهم در صنعت به حساب می آیند. از این ابزار آلات برای صاف کردن یک سطح مقعر، بخشش شکل به یک تکه چوب و صاف کردن لبه یک قطعه فلز استفاده می شود. در این مقاله به معرفی انواع سوهان می پردازیم.

سوهان ها انواع مختلفی دارند که هرکدام در صنایع مختلفی کاربرد دارند. شما نمی توانید با خرید یک سوهان تمام نیاز های خود را بر طرف کنید اما با خرید محصول متناسب با شغل خود می توانید تا حد زیادی از نیاز های خود را برطرف کنید. در این مقاله با بررسی کلی سوهان های موجود در بازار، شما را در خرید سوهان مناسب راهنمایی می کنیم.

همانطور که گفتیم برای خرید بهترین سوهان ها نیاز است تا با انواع آن ها آشنا شوید. به طور کلی انواع سوهان عبارت‌اند از:

سوهان تک برش

یک سوهان تک برش با دندانه هایی که فقط در یک جهت بر روی یک قسمت آن قرار دارند در بریدن اجسام کمک میکنند و همچنین اگر تک برش باشند، حتی می توانند ابزار های دیگر را تیز کنند.

انواع سوهان نیمه گرد

سوهان های نیمه گرد محبوب‌ترین نوع سوهان هستند؛ زیرا این محصول ها در بسیاری از صنایع قابل استفاده می باشد. از دو قسمت تشکیل شده است که سمت صاف آن به خوبی از پس کار های یک سوهان دستی بر می آید .

سوهان نیمه گرد برای ایجاد یک شیار منحنی بسیار کاربردی میباشد و از سمت گرد این محصول می توان در لوله کشی، برای براده کردن سطوح مقعر و برای برش شیارهای نیم دایره استفاده کرد.

از این محصول همچنین می توان برای پروژه فلزکاری استفاده کرد. اگر به طور منظم با فلزات سر و کار دارید، احتمالاً متوجه خواهید شد که این تنها فایلی است که به آن نیاز دارید.

سوهان اره مخروطی

سوهان اره مخروطی انتخاب ایده آلی است، زیرا از کناره های صاف تک برش آن می توان برای تیز کردن تیغه ها استفاده کرد و ماهیت مثلثی سوهان آن را برای اره ایده آل می کند. بسیاری از کارشناسان این ابزار را به عنوان ابزاری مناسب برای تیز کردن توصیه می کند.

کاربرد سوهان

در بخش های پیشین به معرفی انواع سوهان پرداختیم؛ اما در این بخش قصد داریم تا کاربرد سوهان ها را به طور کلی مورد بررسی قرار بدهیم. به طور کلی از سوهان ها برای تیز کردن، صاف کردن و در بعضی از مواقع بریدن استفاده می شود. این ابزار های دوست داشتنی در صنایع مختلفی مانند فلزکاری، جوشکاری، لوله کشی، نجاری و … مود استفاده قرار میگیرد.

از سوهان ها بر روی چوب و سنگ و جهت برداشتن براده های بزرگتر از مواد، اغلب برای حذف نقاط تیز و همچنین برای گرد کردن و شکل دادن استفاده می شود اما هرگز روی فلز استفاده نمی شود.

راهنمای خرید انواع سوهان

پس از معرفی انواع سوهان نوبت به بررسی ويژگی های سوهان مرغوب رسیده است. حال که متوجه شدید چه نوع سوهانی مناسب کار شما می باشد نوبت آن رسیده تا بهترین آن ها را تهیه کنید. مهمترین عضو در هر سوهانه دندانه های آن می باشد. بنابراین در خرید انواع سوهان باید در نظر داشته باشید سوهان دارای دندانه‌ هایی هستند که پهنای سطح کار را روی یک شیب مورب قرار می ‌دهند، دندان‌ ها در اندازه ‌های متفاوتی هستند که بر عمق گلوله‌ها و در نتیجه عمق برش دندان‌های سوهان در مواد تأثیر می‌ گذارد. اگر دندان ها بسیار کوچک و نزدیک به هم باشند (صاف یا برش دوم)، ممکن است باعث مسدود شدن دندان ها با مواد سوهان شونده شود. دندان ‌های بزرگ‌تر به این معنی است که دندان‌ ها فاصله بیشتری از هم دارند.

در این مقاله به معرفی انواع سوهان و کاربرد های آن پرداختیم. امیدواریم تا با خواندن این مطلب سوهان مورد نظر خود را پیدا کرده باشید. مهم‌ترین نکته در خرید انواع سوهان پیدا کردن فروشنده های مورد اطمینان می باشد. یکی از بهترین ارائه دهندگان انواع سوهان ابزارباما می باشد. ما در ابزار باما با بیش از سال ها تجربه در زمینه ارائه انواع ابزارآلات مرغوب همواره برای مشتریان خود ارزش بسیاری قايل بوده‌ایم. بنابراین شما عزیزان می توانید انواع سوهان های مورد نیاز خود را با خیال راحت از abzar-bama تهیه کنید. برای خرید انواع سوهان ولف همین حالا اقدام کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *