قلاویز دستی

قلاویز دستی برای رزوه کردن یا قلاویز کردن به صورت دستی، استفاده می شود. با استفاده از این دستگاه که از یک شفت و یک سر قلاویز ساخته می شود، می توان تراشکاری و ساخت قطعات فلزی کوچک را به صورت دستی انجام داد. این دستگاه در کارگاه ها و حتی برخی کارخانه ها برای تراشکاری یا حکاکی های ظریفی که نیاز به دقت زیادی دارند استفاده می شود.

سر قلاویز مخروطی شکل است و روی آن لبه ها و آج ها تیزی قرار دارد که تراشیدن قطعات فلزی توسط آن ها انجام می شود. برای ساخت شفت نیز از فولاد ضد زنگ استفاده می شود و آن را به یک محور محکم وصل می کنند. در ست قلاویز دستی قلاویزهایی با شکل ها و اندازه های مختلف وجود دارد که هر یک از آن ها را می توانید با توجه به ویژگی هایی که دارند برای حکاکی، برش، آج زنی و تراشکاری استفاده کنید.انواغ قلاویز دستی

 

انواع قلاویز های دستی

  • قلاویز اول رو یا پیشرو: بیش از نیمی از براده برداری را این قلاویز انجام میدهد.
  • قلاویز وسط رو یا میان رو: بیشتر برای عمق شیار و دنده ها استفاده میشود.
  • قلاویز آخر رو یا پس رو: براده برداری نهایی را انجام میدهد.

بیش از نیمی از براده برداری را می توانید با استفاده از قلاویز اول رو یا پیشرو انجام دهید. از قلاویز وسط رو یا میان رو برای عمق شیار و دنده ها و از قلاویز آخر رو یا پس رو نیز برای براده برداری نهایی استفاده می شود.

همچنین دیدن کنید: قلاویز ماشینی

قلاویز دستی کراسمن

  • برند کراسمن – CRASMAN
  • ساخته شده از آلیاژ HSS
  • قدرت بالا در قلاویز کاری
  • مناسب برای چوب، آهن، فولاد
  • سایزبندی موجود: M3، M4، M5، M6، M7، M8، M9، M10، M11، M12، M14، M16، M18، M20، M22، M24، M27، M30

خرید قلاویز دستی

در هنگام خرید قلاویز دستی باید به موارد مختلفی مانند برند، نوع، شکل، اندازه و غیره توجه داشته باشید تا بتوانید مناسب ترین محصول را برای کاربرد مورد نظر خود تهیه کنید. همچنین می توانید ست قلاویز دستی را تهیه کنید که شامل چندین نوع قلاویز با اندازه های مختلف می باشد و از هر یک از آن ها می توانید برای کاربرد خاصی استفاده کنید. در این سایت می توانید قیمت قلاویز زن دستی و ویژگی های هر محصول را مشاهده و بررسی کنید تا خرید مطمئنی داشته باشید.

قیمت قلاویز زن دستی

قیمت انواع قلاویز دستی با توجه به نوع، جنس، برند، کیفیت، شکل، کاربرد، میزان پیچیدگی و اندازه آن تعیین می شود. قیمت قلاویز زن دستی را می توانید به راحتی در این سایت مشاهده کرده و محصول مورد نظر خود را سفارش دهید تا در اسرع وقت به شما تحویل داده شود. از آن جایی که تمامی ابزارهای عرضه شده در ابزار باما اورجینال و اصل هستند می توانید از کیفیت بالای محصولاتی که تهیه می کنید مطمئن باشید.

قلاویز-دستی

نحوه کار با قلاویز دستی

قلاویز دستی برای حکاکی های دقیق تر، ظریف تر و پیچیده تری که با استفاده از قلاویز ماشینی قابل انجام نیست استفاده می شود. برای انجام این کار باید نکات کار با این دستگاه را رعایت کنید تا نتیجه کار کاملا مناسب و رضایت بخش باشد.

نحوه کار با قلاویز دستی به این شکل است که ابتدا باید سوراخی با مته ایجاد کنید که قطر آن از قلاویز کمتر باشد. با گیره، قطعه کار را فیکس کنید و قلاویز را در دسته قلاویز قرار دهید. قلاویز را در امتداد قائم در سوراخ قرار داده و هم جهت با حرکت عقربه‏ های ساعت بچرخانید. برای سهولت در قلاویز کاری دستی، آب صابون را از طریق خیاره ها در سوراخ وارد کنید تا زمانی که تمام طول دندانه‏ دار قلاویز از سوراخ عبور کند. این کار به پاک کردن براده ها و کاهش اصطکاک کمک زیادی می کند.

در هنگام خرید قلاویز دستی باید علاوه بر شکل و سایز قلاویز به شیب و انحنای آن نیز توجه داشته باشید و دستگاه مناسب برای کاربرد و متریال مورد نظر خود را تهیه کنید. بعد از انجام قلاویز کاری دستی نیز باید این دستگاه را با استفاده از یک دستمال نرم و تمیز، خشک کرده و در جای خشک و امن نگهداری کنید.