قیمت سوهان چوب

سوهان چوب

سوهان چوب یکی از انواع سوهان است که برای ایجاد فرم روی سطح چوب، باربرداری و یا صیقلی کردن چوب استفاده می شود. سوهان ها انواع مختلفی دارند و هر یک از آن ها نیز از نظر اندازه، کاربرد، شکل و اندازه آج و همچنین میزان نرمی و زبری آج ها با هم فرق می کنند.

سوهان ها اغلب از دسته و بدنه ای که روی آن آج، شیار و دندانه وجود دارد تشکیل می شوند و دسته آن ها نیز می تواند از جنس پلاستیکی، فلزی یا چوبی باشد. معمولا از سوهان هایی که آج های ریزتری دارند برای کارهای ظریف تر استفاده می شود.

سوهان های چوب در قالب تخت، نیمه گرد، گرد، مثلثی (سه گوش) و … تولید و توزیع می شود. در این پکیج نیز سوهان های تخت، گرد و نیم گرد مخصوص به چوب موجود می باشد و به همین دلیل بهترین گزینه برای صیقل دادن به سطوح به حساب می آید. همچنین بسته به شکل دندانه ها برای حذف ضایعات ، صاف کردن و سوهان کاری سطوح چوبی استفاده می شود. قابل ذکر است که سوهان های چوب ساب نیز ابزار مناسبی برای پرداخت سطوح پلاستیکی نیز می باشد. تا  سوهان چوب ولف با قدرت سایندگی بالایی که دارد می تواند ابزاری مناسب در کارگاه لحاظ شود.

بیشتر بدانید: سوهان اره

انواع سوهان چوب ولف

سوهان چوب ولف

  • انواع سوهان چوب ولف
  • ساخته شده در کارخانه سازنده پفرد آلمان
  • سوهان چوب با بدنه و آج ها از آلیاژ فولاد سخت کاری شده
  • درجه زبری مخصوص و نوک تیز آج جهت سایش قطعات چوبی و کارگاه نجاری
  • انواع سطح مقطع: تخت، گرد و نیم گرد
  • سایزبندی سوهان چوب: 6اینج، 8اینچ، 10اینچ، 12اینچ

خرید سوهان چوب

سوهان چوب در انواع مختلف سوهان گرد، نیم گرد، تخت و غیره وجود دارد و شما باید هنگام خرید سوهان چوب به مناسب بودن سوهانی که انتخاب می کنید با نیاز و کاربرد مورد نظر خود توجه داشته باشید. همچنین از آن جایی که هر نوع سوهان نیز در اندازه های مختلفی موجود است، در هنگام خرید باید به مناسب بودن اندازه سوهان و کارکرد آن نیز دقت کنید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین سوهان را تهیه کنید.

یکی دیگر از نکات مهمی که باید در هنگام انتخاب و خرید سوهان به آن توجه کنید، نوع، جنس و اندازه دسته سوهان است. مناسب و استاندارد بودن دسته تأثیر زیادی در راحتی کار با سوهان دارد و مانع خستگی و تاول زدن دست در هنگام کار می شود. توجه به تعداد و اندازه آج ها نیز در انتخاب سوهان اهمیت زیادی دارد. برای خرید سوهان چوب می توانید ویژگی های انواع سوهان را در این سایت مشاهده کرده و  قسمت هر محصول را نیز در کنار آن ببینید.

قیمت سوهان چوب

قیمت سوهان چوب با توجه به نوع و اندازه آن تعیین می شود. در این سایت می توانید قیمت انواع سوهان ها را در سایت ابزار باما مشاهده کنید و سپس با توجه به کاربرد و اولویت های مورد نظر خود مناسب ترین محصول را سفارش دهید. فروشگاه ابزار باما تلاش کرده است تا برای جلب رضایت مشتریان انواع سوهان های با کیفیت و کاربردی را با قیمتی مناسب عرضه کند. کافیست سفارش خود را در این سایت ثبت کنید تا محصول مورد نظرتان در اسرع وقت به شما تحویل داده شود. لازم به ذکر است که، به دلیل نوسانات و ثابت نبودن قیمت ها، برای استعلام قیمت روز سوهان چوب ولف با شماره های زیر تماس حاصل کرده و از شرایط خرید عمده و فروش همکار بهره مند شوید.

09926282123

02166172800

انواع سوهان چوب

انواع سوهان چوب

انواع سوهان چوب با توجه به کاربرد، اندازه و نرمی و زبری آج ها و دندانه هایی که دارند مشخص می شوند. برخی از رایج ترین انواع سوهان هایی که برای چوب استفاده می شوند عبارتند از:

  • سوهان چوب گرد: سوهان گرد در سایزهای متفاوتی وجود دارد و برای بزرگ تر کردن سوراخ ها و حفره های روی چوب به کار می رود. این نوع سوهان ها به شکل یک میله استوانه ای می باشند و آج ها و شیارهایی روی قسمت کارگیر آن قرار دارد.
  • سوهان چوب نیم گرد: سوهان های نیم گرد برای ایجاد فرم و باربرداری از چوب هایی که دارای قوس و یا به شکل محدب و مقعر هستند به کار می رود. این سوهان ها مقطعی نیم دایره دارند و در سایزهای مختلفی تولید می شوند.
  • سوهان چوب ساب تخت: سوهان چوب ساب تخت، مستطیلی است و برای فرم دادن و سوهان کردن لبه ها و قسمت های صاف چوب استفاده می شود.

کاربرد سوهان چوب

سوهان چوب یکی از ابزارهای کاربردی در نجاری است که برای فرم دهی چوب یا رنده کردن، تراشیدن، صیقل دادن و باربرداری سطح چوب استفاده می شود. سوهان ها در انواع مختلفی وجود دارند هر نوع از آن ها نیز برای کاربرد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال برای فرم دادن به سطوح صاف، مقعر، محدب، قوس دار یا لبه ها باید از سوهان مخصوص این سطوح استفاده کرد. همچنین اندازه و تعداد شیارها و آج ها نیز در کاربرد سوهان تأثیر دارند.